Wachlarze z liści palmowych

Nie mam zwyczaju zmieniać dodatków wraz z nastaniem nowego sezonu czy pory roku. Wiadomo, w grudniu wyciągam choinkę, na wiosnę mam więcej kwiatów, ale nie posiadam pościeli, poduszek czy zasłon przeznaczonych tylko na zimę lub tylko na lato. Szkoda mi na to kasy i miejsca w szafach, choć przyznaję, że gdybym nie musiała brać pod uwagę żadnych ograniczeń, pewnie przyniosłabym do domu całą Zarę Home :-)

happy_place_wachlarze_z_liści_palmowych_2

Odkąd nie pracuję już w biurze, łatwiej rejestruję zmiany temperatur i pór roku. Całą sobą czuję, że przyszło już lato i zapragnęłam wpuścić go trochę do mieszkania. Dekoracja miała być tania oraz łatwa i szybka w wykonaniu. Świetnie sprawdziłyby się stare kapelusze lub koszyki przymocowane do ściany (te ostatnie widziałam niedawno u Marty, zajrzyjcie do niej koniecznie), ale mi przypomniało się widziane jakiś czas temu na Pintereście zdjęcie, gdzie za dekorację służyły wachlarze z liści palmowych. Taaak, takie, co to kiedyś już w naszych domach wisiały. Uważam, że wykorzystane świadomie mogą dać bardzo przyjemny efekt.

Cały trud polega na tym, by znaleźć wachlarze w stacjonarnym sklepie. W sieci, np. w sklepach z dekoracjami ślubnymi, jest ich mnóstwo, ale zazwyczaj sprzedawane są w ilościach hurtowych lub tylko w opcji z kosztowną przesyłką. Ja za swoje zapłaciłam kilkanaście złotych, i drugie tyle za kuriera. Polecam więc rozejrzeć się po lokalnych kwiaciarniach :-) Gdy już wejdziemy w posiadanie wachlarzy (można się bawić splotami, rozmiarami i kolorami), wystarczy przymocować je do ściany. Być może sprawdzi się taśma dwustronna lub klej na gorąco, ale ja zdecydowałam się moje wachlarze przybić (a wcześniej przykleiłam je zwykłą washi tape, by znaleźć zadowalający mnie układ na ścianie). Dziury mi nie straszne, wiosną będziemy malować mieszkanie ;-) Tyle. Wiadomo, że mogłabym całość podrasować jakimiś poduchami, pledami i lampionami, ale myślę, że bukiet kwiatów też sobie dobrze radzi.

A jak Wy wprowadzacie lato i wakacyjny klimat do wnętrza? :-)

happy_place_wachlarze_z_liści_palmowych_1 happy_place_wachlarze_z_liści_palmowych_3 happy_place_wachlarze_z_liści_palmowych_4 happy_place_wachlarze_z_liści_palmowych_5 happy_place_wachlarze_z_liści_palmowych_6 happy_place_wachlarze_z_liści_palmowych_7

Miło mi Cię gościć. Zostańmy proszę w kontakcie:
Prenumerata bloga i Bloglovin to nowe wpisy trafiające prosto do Twojej skrzynki mailowej.
Fanpage na Facebooku to dostęp do wszelkich aktualności.
Instagram to kolorowe kadry mojej codzienności. Pinterest to zbiór wszystkiego, co mnie inspiruje.

Komentarze

  1. Ja na razie nie robiłam takich dekoracji – jakoś ostanio jestem zabigana!
    Ale u Ciebie wygladają te wachlarze znakomicie!
    Teraz już wszystko co potrzeba w gorące dni jest pod ręką ! :)
    CommentLuv: Ostatni wpis opublikowany przez Pani KoModa to: Kuchnia część druga !My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge